Susisiekite su mumis
+370-41-504355

Teisminis skolų išieškojimas

Teisminis skolų išieškojimas. Viena pagrindinių antstolio funkcijų yra vykdomųjų dokumentų vykdymas. Kadangi antstolis – tai valstybės įgaliotas asmuo, kuriam valstybė suteikia vykdomųjų dokumentų vykdymo ir kitas Lietuvos Respublikos antstolių įstatyme nustatytas funkcijas, todėl vykdant vykdomuosius dokumentus, antstolis, įstatymuose numatytais atvejais, gali taikyti priverstinio vykdymo priemones, kurių sąrašą numato Civilinio proceso kodeksas.

Svarbu! Nuo 2021 m. sausio 1 d. – nauja vykdomųjų dokumentų pateikimo tvarka.

Skolų išieškojimas koncentruojamas: nauji vykdomieji dokumentai dėl piniginių sumų išieškojimo iš to paties asmens pateikiami vykdyti vienam antstoliui.

Vykdomųjų dokumentų dėl piniginių sumų išieškojimo skirstymas centralizuojamas: valstybės institucijų ir privačių kreditorių pateikiamus popierinius ir elektroninius ir vykdomuosius dokumentus antstoliams paskirsto Antstolių informacinė sistema Sprendimų vykdymo instrukcijos 4.3 punkte nustatyta tvarka.

Nepiniginio pobūdžio vykdomuosius dokumentus, kurių kategorijos išvardintos Sprendimų vykdymo instrukcijos 120 punkte, išieškotojai savarankiškai pateikia pasirinktiems antstoliams.

Kaip pateikti popierinį vykdomąjį dokumentą?

Originalus popierinis vykdomasis dokumentas (ne kopija) dėl piniginių sumų išieškojimo siunčiamas arba pateikiamas Lietuvos antstolių rūmams šiuo adresu: Konstitucijos pr. 15, LT-09319 Vilnius.

Kartu pateikiamas prašymas priimti vykdomąjį dokumentą vykdyti.

PRAŠYMO FORMA

Jei turite klausimų, prašome kreiptis elektroniniu paštu vdskirstymas@antstoliurumai.lt

Kaip pateikti elektroninį vykdomąjį dokumentą?

Elektroninis vykdomasis dokumentas dėl pinigų sumų išieškojimo ir prašymas priimti vykdomąjį dokumentą vykdyti pateikiami internetu, jungiantis prie Antstolių informacinės sistemosElektroninės vykdomosios bylos portalo .

Prisijungti ir pasirašyti teikiamus dokumentus galima šiais būdais:

  • Mobiliuoju elektroniniu parašu;
  • Kvalifikuotu elektroniniu parašu (sertifikatu).Informaciją, kur ir kaip įsigyti ar pasikeisti sertifikatą, rasite tinklalapyje www.elektroninis.lt .
  • Su asmens tapatybės kortele, jeigu kortelė turi tokią funkciją.

Elektroninės vykdomosios bylos portalo NAUDOTOJO INSTRUKCIJA

Prisijungę prie Elektroninės vykdomosios bylos portalo, įrašykite savo duomenis, kurie vėliau bus automatiškai perkeliami į jūsų rengiamus dokumentus.

Po to įrašykite informaciją apie skolininką. Atkreipkite dėmesį, jog būtina nurodyti bent vieną skolininko adresą: gyvenamosios vietos, darbo ar nekilnojamojo turto.

Jeigu vykdomajame dokumente nurodyta tik skolininko gimimo data ir nenurodytas jo asmens kodas, tokio skolininko duomenis sistemoje įrašykite kaip užsienio piliečio, priskirdami jam bet kurią užsienio valstybę. Prašymo priimti vykdomąjį dokumentą vykdyti pastabų lauke nurodykite, kad skolininkas yra Lietuvos Respublikos pilietis be asmens kodo. Informaciją apie įrašytą skolininką siųskite VĮ Registrų centrui el. paštu ais.admin@registrucentras.lt ir antstoliui, kuriam priskirtas vykdomasis dokumentas.

Vėlesniame žingsnyje įkelkite vykdomąjį dokumentą ADOC formatu. Nurodykite išieškojimo pobūdį ir skolos sumą.

Patvirtinę, kad susipažinote su Civilinio proceso kodekso nuostatomis apie priverstinį išieškojimą, pereisite į kitą žingsnį – sugeneruoto dokumento (prašymo priimti vykdomąjį dokumentą vykdyti) peržiūrą. Galiausiai pasirašykite jį elektroniniu parašu.

Vykdomasis dokumentas ir Jūsų prašymas priimti vykdomąjį dokumentą vykdyti pateikti.

Kai dokumentas pildomas savo vardu, galima užpildyti lauką Pageidauju gauti procesinius dokumentus el. paštu.

Dokumentus peržiūrėti ir susipažinti su vykdomųjų bylų duomenimis galėsite skiltyje „Mano vykdomosios bylos“. Šiame portale taip pat galėsite stebėti procesą realiu laiku bei teikti antstoliui kitus dokumentus.